Doğal Çit Nedir?

Doğal Çit

Doğal bir çit, birçok şey olabilir, peyzaj tasarımcıları her alanda özel ihtiyaçlara en iyi şekilde uyacak şekilde kendi mülkünüzde değişken bitkileri  seçebileceğiniz çok güzel doğal çit seçenekleri olduğunu söylüyor.

Ancak doğal çitler herkes için değildir. Özellikle hemen düzgün bir çit  arıyorsanız, bu botanik engeller doğru seçenek olmayabilir. Doğal çitlerin finansal ve kronolojik bir yatırım olduğunu açıklamak gerekirse “Dikimler ilk birkaç yıl aptal görünebilir, ancak zamanla güzel bir çit haline gelecektir” . “Doğal bir çit seçen ev sahibinin sabrı olmalı çünkü bitkilere büyümek için yer ve zaman vermeniz gerekir. Tatmin edici bir sonuç almanız için sabrederek bitkilere fırsat tanımalısınız.

Sabırlı olanlar, muhteşem görünümlü çitlere sahip olacaklardır. Tabiat Ana’nın seçenekleri, yerel ev geliştirme mağazanızdaki çit panelleri seçiminden çok daha farklıdır. Hem doğal hem hoş görünümlü bitkiye sahip olamak için en iyi seçeneği değerlendirmeniz gerekiyor.

 

Rüzgar kesmesini ve bahçe dışı görüntüyü kesmemesini istiyorsanız, tavsiyemiz; taflan , alev ağacı ve şimşir çeşitleri olacaktır. Yüksek çit düşünürseniz, tavsiyemiz; leylandi, mazı ve diğer servi çeşitleri olacaktır.

Doğal Çitler: Evinizin  Gizliliğini Artırın

Çitte mahremiyet ve bahçenin bölünmesi için ne yapmalı? Çitli parmaklığın ötesinde düşünmek için doğal çitler için bu fikirlere göz atın

Gizliliğinizi, korumanızı ve hatta bahçenizin manzarasını ve hatta manzarasını iyileştirmeyi düşünüyorsanız, kutulu çitin dışında düşünün: mülkünüzü çerçevelemek için doğal engeller kullanmayı düşünün.

Doğal Çit Nedir?

Doğal bir çit, birçok şey olabilir, diyor, peyzaj tasarımcısı ve Atlanta’daki Dinlence Tasarımının sahibi Sandra Sandra . Aslında, Sandra, her alanda özel ihtiyaçlara en iyi şekilde uyacak şekilde kendi mülkünüzdeki değişken bitkileri bile seçebileceğiniz ve seçebileceğiniz çok güzel doğal çit seçenekleri olduğunu söylüyor.

Ancak doğal çitler herkes için değildir. Özellikle hızlı bir düzeltme arıyorsanız, bu botanik engeller doğru seçenek olmayabilir. Sandra, doğal çitlerin finansal ve kronolojik bir yatırım olduğunu açıklar. “Dikimler ilk birkaç yıl aptal görünebilir, ancak zamanla güzel bir çit haline gelecekler” diyor. “Doğal bir çit seçmeyi seçen ev sahibinin sabrı olmalı – bitkilere büyümek için yer (ve zaman verin) ve daha tatmin edici bir sonuç almanız daha olası.”

Sabırlı olanlar, amaçlarına daha iyi – ve daha uzun süre dayanacak – herhangi bir ahşap veya vinil çitin yapabileceğinden daha iyi – ve daha uzun ömürlü – hizmet verecek türden bir özel bariyerle ödüllendirilecek. Çitlerden güllerin tırmanmasına, yaprak dökmeyen ağaçlara kadar, Tabiat Ana’nın seçenekleri, yerel ev geliştirme mağazanızdaki çit panelleri seçiminden çok daha farklıdır. Hangi bitki materyalinin amacınıza en iyi şekilde hizmet edeceğine karar vermenize yardımcı olması için doğal çitinizle neyi başarmak istediğinizi düşünün.

Gizlilik için Tesisler

Doğal eskrimizin asıl amacı daha büyük bir gizlilik duygusuysa, Mayıs ayındaki sağlam bir engelin ne olabileceğini, Ocak ayındaki ahşap iskeletten biraz daha fazla olabilir. Sandra, “Bir ağaç gizlilik sorununa tek cevap olabilir (ne zamandır) olabilir, ancak çoğu ağaç yaprak döken olduğundan, ev sahipleri sorunu yalnızca yaz için çözdüklerini bulabilirler” diyor. Vişne defne veya çuha çiçeği gibi yaprak dökmeyen ağaçlar, yıl boyunca koruma sunabileceğini, USDA Bitki Sertlik Bölgenize bağlı olarak, yıl boyunca yapılan diğer iyi mahremiyet bitkilerinin özel, arborvitae, şimşir ağacı ve Mazı Yeşil Dev Çitini içerdiğini belirtti .

Ancak kaçınmanız gereken bir bitki bambudır. “Asla, asla bambu ekme!” Sandra’yı vurgulamaktadır. “Çok invaziv ve sınırlarını zorlamak için büyük miktarda bakım gerektirecek.”

Mülkiyet Koruma

Mülkünüze izinsiz giren insan veya hayvanlara sahip olduğunuzda yapışkan bir durum olabilir. Geleneksel bir çit koymak istemiyor, ancak kısa yoldan kaçanları veya vahşi hayatı dolaşmak istemiyorsanız, “uzak durun” diyen çevre bitkileri eklemeyi düşünün.

Dikenli yaprakları veya dikenleri olan herhangi bir şey bu amaca hizmet edebilir, ancak çocukları yönlendirmek istiyorsanız güvenlik konularını göz önünde bulundurun. Holly ağaçları ve çalıları bu durumlarda da iyi bir seçimdir, çünkü ikisi de bakmaya ve dokunmayacak kadar hoş olmalarına yardımcı olur. Büyük bir pencereyi korumayı umut ediyorsanız, dikenli tırmanma gülleri manzarayı tamamen engellemeden gizlilik sunar. Ve hiç kimse pencerenizin hemen yanına gelmemesi gerektiğinden, geçici yoldan geçen kişi için kendilerini dikenlere zarar vererek endişelenmenize gerek yok.

Görünüm ve Estetik

Pek çok Güney plantasyonunda canlı meşe ağacının yarattığı etkileyici sokakları başaramayabilirsiniz, ancak bu fonksiyonla ilgili olduğu kadar formla ilgili doğal bir çit oluşturamayacağınız anlamına gelmez.

Çiçeklenme çitleri çiçeklenme mevsimi boyunca muhteşem renkler sunar ve bazıları gül çitleri gibi gizlilik, koruma ve estetik arasındaki çizgiyi vurgular. Ne ekersen onu dikersin, sağlıklı bir doğal çitin tam anlamıyla sıfırdan başladığını unutmayın. Sandra “Toprak hazırlığı en önemli husus” diyor. “Paranızı daha olgun bitkiler satın almak yerine toprağın hazırlığına koyun. Bitki çok az mevsim yakalayacak ve daha küçük bitkilerin kurulması kolaylaşır ve genellikle daha iyi hale gelir.”