Bir çit inşa etmek yerine bir yaban hayatı çitinin dikilmesi

İşte vahşi yaşamı ve komşuları gözardı etmemek için ekecekler

Benjamin Franklin, “Komşunu sev, ama çitini indirme” dedi. Ne yazık ki, çitleri ve duvarları açmak için genellikle çitlerin aşağı çekildiği; genellikle işlenmiş ahşap veya plastikten yapılmış sert engeller. Ayrıca, vahşi yaşam habitatlarını bölebilir ve bölgede geleneksel olarak geçen hayvanlar için trafik akışını engelleyebilirler.

Bu yüzden bir yaban hayatı koruma fikri bu kadar harika.

Bir çit veya duvardan ve manikürlü bahçe çitinden daha vahşi bir yazlık bahçeden ziyade, vahşi yaşamdaki çit, İngiltere’deki çitlere çok benzer. Tek tip çalılık ve düz çizgileri olan tek tip Amerikan çitinin aksine, bir çit çeşitli bitkileri içerir. Yaban hayatı için riskten korunmak için, uzun boylu ve kısa türlerin, yemek için meyvelerle doldurulmuş ve kap ve yuva yapmak için kuytu ve turnaların bir karışımını düşünün.

Yaban hayatı koruma çitleri sadece kuşlar, tozlayıcılar ve diğerleri için yaşam alanı sağlamayacak, aynı zamanda mahremiyet, gürültü azaltma ve mülkün sınırlarını tanımlama gibi düzenli bir çitin alacağı hizmetleri de üstleniyor. Ve orada tembel bahçıvanlar için, bir kez çalıştıktan ve çok çalıştıktan sonra fazla iş gerektirmez.

Janet Marinelli, Ulusal Vahşi Yaşam Vakfı için vahşi yaşam korumaları hakkında yazıyor . O notları:

“Bir fino köpeği kadar titizlikle kırpılması gereken resmi çitlerin aksine, doğal çiçeklenme ve yaprak dökmeyen ağaçların ve yabani hayvan çitini oluşturan çalılıkların karışımları kendi büyüme alışkanlıklarını izleyebilir. Klasik çitlere benzer – uzun, dar bitki örtüsü Plains eyaletlerinde toprak erozyonunu azaltmak için 1930’larda teşvik edildi – ancak kentsel ve banliyö ortamları için küçültüldü. ”

 

Küçük çiçekli ağaçlar

İlk önce çiçekli ağaçlar aç. Yerli kızılcıklar ve hizmet verenler gibi daha kısa, sade türler önerir. Sedir mumları, alaycı kuşlar, robotlar, catbirds, Baltimore orioles, grosbeaks, pamukçuklar ve daha pek çoğu da dahil olmak üzere meyveyi yiyen en az 35 kuş türünün yaptığı gibi hizmet verenleri sever (yukarıda gösterilmiştir). Klasik lolipop şeklindeki ağaçları atlayın, bunun yerine iç içe geçmiş bir duvar oluşturmak için daha doğal formları tercih edin. Küçük ağaçlar için yeriniz yoksa, sadece daha fazla çalı için gidin.

Yerli çalılar

Farklı türde vahşi yaşam muamelesi sağlayan ve mevsim boyunca sağlayacak çeşitli yerel çalılar seçin. Örneğin: “Viburnums, yaban mersini, yaban mersini, mürver ve söğütler, yabani hayvanlar için tüm mevsim boyunca yiyecek sağlarlar; erken ilkbahar arılarından yaz şarkı kuşlarına ve sonbaharda göç eden monarch kelebeklere. Balmumu mersinleri, bayberry’ler ve çobanlar kış aylarında ayakta kalan meyveler sunar.”

Yerli yaprak dökmeyen

Ardıç ve sedir ağacı yaban hayatı için koruma sağlar – herdem yeşilleri yıl boyunca barınak sunar. Ek olarak, Marinelli, yerli güller, ahududu, böğürtlen, somon balığı ve yabanmersini gibi şeylerin, meyveler sağlayarak iki kat görev yaptıklarını, ayrıca dikenlerin dolandırıcılıklarından dolayı kedilere ve diğer potansiyel avcılara karşı bir miktar savunma da sunduğunu belirtir.

Yerli asmalar

Vines, hepsini birbirine bağlamaya yardımcı olurken, kuşlar ve tozlayıcılar için daha fazla meyve ve nektar sağlar.

Tozlayıcıları hatırla

Kesilmiş tozlaştırıcılar için yerli bitkiler yapmak harika bir şeydir. Marinelli, “ilkbahardaki ilk penguenlerden yaz süt yosunlarına ve sonbaharın ilkbahar aylarına kadar, çiçek açan yerli uzun ömürlü bitkiler, arıların ve kelebeklerin nektarını sağlamasının yanı sıra tırtılların da atması için yapraklar sağlar.

Bunu kendi küçük vahşi hayatınızın koruduğu, kalıcı sakinlere ve ziyaretçilere dinlenebilecekleri ve yem yapacakları bir yer, hatta evlerini arayacakları gibi düşünün. Ve aptal bir çitten ne kadar daha sevimli – bunun yerine, mevsimlerle değişen ve şarkı söyleyen kuşlar, uçan tozlayıcılar ve sürünen yaratıklar ile canlı yaşayan bir şey. Benjamin Franklin açıkça bir şeylere açıktı.