Çit bitkileri hakkında

Merhaba, sitemizin ilk yazısı olduğunu belirtmek isterim. Çit bitkileri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bir tanıtım sitesi olacak. Citbitkileri.com üzerinde Dış mekan süs bitkileri arasında çit yapılabilecek bitkiler ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız

Çit bitkileri nelerdir?

Aslına bakarsanız her bitkinin çit olabilme olasılığı vardır. Bu yere ve ihtiyaca göre değişkenlik gösterir. Sitemizde en çok kullanılan çit bitkileri ile ilgili geniş bilgilere yer verirken pek fazla kullanılmayan çit olabilecek fidanlara da yer vermekten mutluluk duyacağız

Fidanlardan çit olur mu?

Tamda bu anlamda çit bitkileri hakkında bilgi veriyoruz. Sınırlarınızı taş duvarlarla çevreleyip beton görüntüsü ile yaşamaktansa, sizinle birlikte yaşayan ağaçları çit olarak kullanarak her gün büyümelerini keyifle izleyebilirsiniz. Bitkilerle büyümek onlarla ilgilenmek harika! Üstelik kendi zevkinize göre şekillendirebilir ve renklerini tamamiyle siz seçebilirsiniz. Her farklı fidan bir çit olabilme özelliği alır.

Sık kullanılan Çit Bitkileri Neler?

Çit bitkileri, kapatılacak yükseklik ve genişlik durumuna göre değişiklik gösterir. En çok çit olarak kullanılan bitkiler, İbreli olarak; Leylandi, Mazı, Arizona, Goldrider, Smargat Yapraklı olarak ; Defne, Alev çalısı, Ligüstrüm, Kartopu, taflan vb gibi sıralayabiliriz. Bu bitkilerde amaç çitlerin sık şekilde oluşturularak karşı tarafın görünmesini ve içinden geçilmesini engellemektir.

İlk yazımız için bu kadar bilgi yeter diye tahmin ediyorum. Çit bitkileriyle ilgili gerekli bilgileri kategoriler halinde burada bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir